пятница, 22 июня 2012 г.

Портфолио

ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту «Наш клас – наш дім»

Назва навчальної теми

«Прямокутний паралелепіпед, його виміри. Об’єм прямокутного паралелепіпеда»

Основний та другорядні навчальні предмети

Математика


Вік учнів, клас 5 клас, 11 років


Стислий опис проекту

Навчальний проект «Наш клас – наш дім» пропонується в рамках вивчення теми «Прямокутний паралелепіпед, його виміри. Об’єм прямокутного паралелепіпеда» в 5 класі. В рамках цього проекту передбачається три учнівські ролі: «Соціологи», «Аналітики»,«Математики». Під час вивчення теми на прикладі навчального кабінету учням пропонується підрахувати вартість матеріалів, які слід закупити для ремонту навчального кабінету, для цього їм необхідно буде проводити опитування щодо вибору матеріалів, збирати дані про ціни та витратність матеріалів, а також використовуючи набуті знання з теми (обчислення площі бічної поверхні паралелепіпеда) обчислити орієнтовну вартість ремонту, а також обчислити об’єм води, необхідний для акваріуму, який планується розмістити в кабінеті та представити результати дослідження у вигляді презентації.

План


Навчальні цілі
Під час проведення та аналізу опитування в учнів формуються комунікативні навички, уміння аналізувати та узагальнювати
Під час дослідження в учнів формуються навички мислення високого рівня: вміння виділяти головне, аналізувати результати, аргументовано доводити свою думку, документувати хід досліджень і його результати,приводить дитину до більш глибокого вивчення предмету дослідження, сприяє кращому розумінню й засвоєнню матеріалу, а також дозволяє опанувати вміннями й навичками використання сучасних інформаційних технологій.
Учні застосовують набуті знання до розв’язання задач, зокрема прикладних, відбувається розвиток просторових уявлень і уяви. Відбувається формування усвідомлення учнями математичних знань як важливої невід’ємної складової загальної культури людини
Під час пошуку в Інтернеті в учнів формуються навички збирати, відбирати, аналізувати, порівнювати інформацію, виділяти головне, виділяти ключові слова.
При підготовці й створенні презентації в учнів формуються вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби і можливості для ілюстрування ідеї та висновків, вміння посилатися на використані джерела інформації, виступати перед класом, структурувати свою доповідь, ілюструвати ідеї, гіпотези, висновки, вміння підбирати переконливі факти для демонстрації ідей.
Під час демонстрації презентації формуються вміння виступати перед аудиторією.
Учні набувають навички практичної реалізації власних наукових проектів.

Опис оцінювання

На початку навчального проекту
     з учнями проводиться опитування, для встановлення рівня знань з теми многокутники з початкової школи, проводиться обговорення основних запитань; надається вступна презентація вчителя, встановлюються навчальні потреби учнів за допомогою таблиці «ЗХД»
Під час роботи
     після об’єднання в групи та початку роботи над проектом проводиться анкетування учнів з метою відслідковування прогресу учнів у навчанні та надання зворотного зв’язку, на уроках проводиться розв’язування задач, також використовуються анкети для самоспрямування учнів у процесі роботи над проектом.
В ході проекту
     проводиться демонстрація презентації учнів, яка оцінюється вчителем за заздалегідь оголошеними критеріями

Діяльність учнів

Перед проектом вчитель створює інформаційні бюлетні для дітей, щоб зацікавити їх методом проектів.
Учні класу об’єднані на три підгрупи:
-    «Соціологи», які проводять опитування серед учнів і з’ясовують які матеріали, на їх думку слід використовувати для ремонту в навчальному кабінеті, який акваріум вони вважають доцільним поставити у кабінеті (довжину, ширину та висоту акваріуму); проводять опитування батьків, щоб з’ясувати на скільки м2 вистачає одного літра фарби, аналізують отримані результати та надають їх групі «Аналітики». Презентують результати діяльності класу у вигляді презентації, якщо потрібно користуються допомогою батьків.
-    «Аналітики», які за допомогою інтернет-ресурсів аналізують ціни на матеріали, що використовуються під час косметичного ремонту, а також середню витрату цих матеріалів на один квадратний метр приміщення та визначають, які матеріали ефективніше використати для ремонту. Врахувавши результати, надані групою «Соціологи», подають групі «Математики» дані щодо ціни на рекомендовані матеріали та їх середньої затратності.
-    «Математики», які визначають розміри приміщення, знаходять площу підлоги та стін, враховують дані, отримані від групи «Аналітики» та визначають скільки матеріалів слід використати та загальну вартість на ці матеріали, а також визначають об’єм води, необхідний для акваріуму, надають результати діяльності групі «соціологи»
З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок відбувається за допомогою таблиці ЗХД, яка заповнюється разом з учнями на уроці. Вступна презентація містить тематичні запитання, які допоможуть з’ясувати навчальні потреби учнів.
o   Під час роботи над проектом учні використовуватимуть Інтернет під час аналізу цін на матеріали та їх середньої витратності.
o   Вчитель демонструє приклад учнівської роботи, щоб учні мали орієнтир щодо оформлення кінцевого результату власної діяльності.
o   Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів відбувається у вигляді анкетування та демонстрації проміжних результатів.
o   Для диференціації проводиться опитування учнів щодо встановлення рівня знань з теми, на основі якого відбувається об’єднання у групи; самоспрямування учнів у процесі роботи над проектом використовується анкетування.
На прикінці проекту проводиться демонстрація презентації з результатами проекту в класі.

Відомості про автора

Марина Кравченко

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики, інформатики; викладач математики


Навчальний заклад

Лабораторія комп’ютерних технологій в освіті управління освіти адміністрації київського району Харківської міської ради Харківської області, Харківська загальноосвітня школа №37 Харківської міської ради Харківської області

Місто Харків

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу 18.06.2012-22.06.2012

Місце проведення тренінгу :КВНЗ ХАНО

Тренер: Василенко Юлія Миколаївна

2 комментария:

  1. Дуже сподобалося, як прописані навчальні цілі та діяльність учня. Єдине: у меня не відкривається посилання на он-лайн опитування і з'явився арабський шрифт в учнівській презентації.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Огромное спасибо за комментарий! Действительно, презентация и опрос некорректно отображались, я внесла исправления, теперь все должно быть нормально.

      Удалить